Belső egyensúlyi állapotunk elérése az élet minden területén!

A mozgás az egészségünk megőrzésének alapköve.
Mozgás nélkül nincs élet!
Minden élő- és működő folyamat elengedhetetlen része a mozgás, így testünk egészséges-harmonikus működéséhez is nélkülözhetetlen!

Az élet elengedhetetlen része a mozgás.
Szervezetünkben a tápanyagok és salakanyagok kicserélődéséhez aktív mozgási energiára- és folyamatokra van szükség. Energia termelő „kis gépeink” (mitokondriumok) szintén mozgás hatására sokasodnak és aktivizálódnak a sejtjeinkben. Ha nincs mozgás, nincs energiatermelés, nincs anyagcsere, nincs megfelelő immunműködés, mely végül a betegségek megjelenéséhez vezet.
Szervezetünk mechanikai szerkezettel bíró egységekből áll, melyek „beolajozásához” a mozgás a kulcs. Gerincünk anatómiai szerkezete és evolúciója nem az egész napos ülésre, hanem az aktív napi mozgásra fejlődött ki!
Mindezen okból a mozgás hiánya a szervezet leépüléséhez és megbetegedéséhez vezet! Viszont a negatív folyamatok meg is fordíthatók, a mozgáson keresztül az egyensúly újra visszaállítható és az elromlott funkciók helyrehozhatók!
A mozgásterápiás foglalkozások a test- és a tudat egyidejű és összehangolt működését valósítják meg, így holisztikus formában a teljes szervezetet egységként stimulálva fejtik ki jótékony és gyógyító hatásukat.

Közérzetjavító mozgásfoglalkozások
típusai és előnyeik

Strukturális mozgásóra:

Ezen a típusú foglalkozáson elsősorban fizikálisan, tehát aktív mozgás-gyakorlatokon keresztül mozgatjuk át a teljes testet  a Jóga, Callanetics, Pilates és a Do-In mozgásformák használatával.
A mozgásórákon bemelegítő, erősítő, nyújtó és lazító gyakorlatokat is alkalmazunk a test teljes átmozgatására, melyet egy vezetett relaxációs szekció zár le az órák végén. Így egy komplex, testet is teljesen átmozgató és a szellemünket is lazító foglalkozáson vehetünk részt, mely mind fizikálisan, mind mentálisan hat szervezetünk egészséges működésére.

Strukturális mozgásórák előnyei:

  • Hatunk az izomzatra (izomtömeg és erő növelése)
  • Csont-porc és ízületi hatás (csontritkulás, porckopás és ízületi diszfunkciók esetén segít)
  • Stimuláljuk a szív- és keringési rendszert
  • Hatunk a légzőrendszer működésére
  • Pozitívan hatunk az anyagcserére
  • Hatunk a hormonális rendszer működésére
  • Pozitívan hatunk az idegrendszer működésére
  • Stresszcsökkentés, agresszió levezetés
  • Hangulatjavítás, testtudat és önbecsülés fejlesztés

Energetikai mozgásóra:

E közérzetjavító foglalkozások keretén belül elsősorban a test energetikájára fejtünk ki stimuláló hatást bizonyos keleti mozgásformák, mint a QiGong (csikung), valamint a japán Do-In gyakorlatok használatával. A mozgásórákon elsősorban inkább a fizikálisan aktívabb mozgásformákat, azaz (Wai Dan Qigong) és Do-In technikákat fogjuk alkalmazni, kiegészítve aktív figyelem/tudat használattal azaz (Nei Dan Qigong) elemekkel.
A QiGong és a Do-In mozgásgyakorlatok az energetikai csatornáinkra (meridián-rendszerünkre) hatva fejtik ki jótékony hatásukat szervezetünkben, emellett segítenek harmonizálni belső energetikai rendszerünket a földi (Yin) és az égi (Yang) energiákhoz való kapcsolódással. A gyakorlatok hatására életenergiánk (Chi/Qi/Ki) feltölthető és az energetikai blokkok a testben feloldhatók, mely hatással lesz ránk mind fizikálisan, mind mentálisan.

Energetikai mozgásórák előnyei:

  • Feloldja a testben lévő energetikai blokkokat
  • Hat a szervezet energetikai állapotára
  • Csendesíti a tudatot / elmét
  • Fokozza a koncentrációt és befele figyelést
  • Érzet- és érzékelés fejlesztő
  • Élénkítő, energetizáló hatású a testre és az elmére
  • Keringés javító („ahova a Qi áramlik, a vér követi”)
  • Mozgásszervi panaszok kezelése (izmok lazítása és az ízületek nem megterhelő mozgatása révén)
  • Emésztési zavarok kezelése
  • Immunrendszer erősítése
  • Idegrendszerre hat (stressz, nyugtalanság oldása)
  • Test- és öntudat fejlesztése

Találja meg az egyensúlyt és a nyugalmat

Tanulja meg a közérzetjavító mozgásfoglalkozásokon az optimális és egészséges testhasználatot (helyes ülés, állás és járás).
A mindennapi élet számos kihívást tár elénk mind fizikálisan, mind mentálisan. Ennek megfelelő kivédésében és kezelésében tud segíteni a rendszeres testmozgás, ha helyes technikával tesszük azt. A mozgásórák keretein belül megtanuljuk testünket helyesen- és egészségesen használni, valamint elménket lecsendesíteni és napi gondjainkat hátrahagyni, emellett tanulunk technikákat, melyeket otthon a hétköznapjainkban is bármikor tudunk alkalmazni saját egészségünk megóvása érdekében.
Hogy megtalálja saját egyensúlyát és nyugalmát a hétköznapok viharában, keressen fel és mozogjunk együtt (közösen) egy fittebb, harmonikusabb és egészségesebb holnapért!

Érje el a valódi egészséget!

 Mozgassa át mind testét, mind szellemét és legyen újra fitt és egészséges a mindennapokban! Mivel a mozgás az ember evolúciós szükséglete, így nem elhanyagolható egészségünk megóvása érdekében. Ahhoz, hogy testi- és szellemi jólétünket fenntartsuk, az egyik kulcs a rendszeres mozgás beiktatása életünkbe.
Viszont mozogni nem csak helyesen, hanem helytelenül is lehet, mellyel sajnos többet ártunk, mint használunk a testünknek!
A mozgásórák keretén belül megtanuljuk, hogyan használjuk testünket optimálisan és egészségesen – nem csak a mozgásórák alkalmával, hanem a mindennapi életünkben egyaránt.